Série CZ 600

V rámci radikální generační obměny své nabídky opakovacích kulovnic přichází Česká zbrojovka a.s. se zcela novou sérií CZ 600. Její originální, vysoce modulární konstrukční řešení s řadou patentovaných prvků přináší zlepšení všech klíčových vlastností od spolehlivosti a odolnosti přes ergonomii a střelecký komfort až po bezpečnost a přesnost. Významně se na tom podílí i využívání nejmodernějších výrobních materiálů a technologií. V nabídce jsou modely pro lov, sport či hobby střelbu v bohaté paletě oblíbených ráží, připravovány jsou sety pro jednoduché uživatelské přerážování.

Hlavní vlastnosti série CZ 600

Vysoká přesnost

U modelů ALPHA, LUX a ERGO je na 100 m garantována tříranová nástřelka sub-MOA, u modelu RANGE je to dokonce sub-0,75 MOA v případě pětiranové nástřelky. Kompaktní provedení TRAIL má garantovanou precizi 2 MOA (vše při použití match-grade továrního střeliva).

Kontrolované podávání s krátkým vytahovačem

Série CZ 600 spojuje to nejlepší ze systémů s kontrolovaným podáváním nového náboje (controlled feed) a systémů s kompaktním krátkým vytahovačem (push feed). Tato jednoduchá a spolehlivá patentovaná konstrukce přináší stoprocentní uživatelskou kontrolu podání náboje ve všech polohách zbraně i v nejnáročnějších situacích.

Patentovaný spoušťový mechanismus

Zcela nový, jednokrokový nebo dvoukrokový spoušťový mechanismus s možností jednoduché uživatelské přestavby a čtyřstupňovým nastavením odporu, které lze provést bez vyjmutí lůžka z pažby.

Originální pojistka

Patentově chráněná, snadno dostupná vertikální pojistka na krku pažby se odjišťuje stlačením dolů a umožňuje naprosto tiché ovládání.

Zásobník se zámkem

Dvouřadý odnímatelný zásobník s dvouřadovým vyústěním se do zásobníkové šachty zasouvá stylem „push'n'click" a přispívá k mimořádně hladkému a spolehlivému podávání nábojů. Zásobník lze ve zbrani jednoduše uzamknout a používat jako nábojovou schránku.

Snadná změna ráže

Hlavně lze uživatelsky jednoduše demontovat a opět namontovat, což spolu s modulární konstrukcí série 600 umožňuje snadný přechod na jinou ráži z nabídky pro danou velikost lůžka. Při opětovné montáži hlavně je garantováno zachování nástřelu po první studené ráně.

Hlavně špičkové kvality

Vysoce přesné hlavně s délkami optimalizovanými pro každou použitou ráži jsou za studena kované přímo v CZ. Ústí hlavně je opatřeno závitem pro montáž příslušenství.

Malý pracovní úhel závěru

Klika závěruse díky použitému systému uzamčení otáčí jen o 60°. Výsledkem je rychlé a pohodlné přebíjení bez rizika kolize se zaměřovacím dalekohledem.

Bezpečná demontáž

Závěr se ze zbraně vyjímá po stisknutí odpruženého tlačítka na pravém boku lůžka bez nutnosti manipulace s jazýčkem spouště.

Standardizované montážní rozhraní

Lůžka série CZ 600 jsou vybavena integrovanými lištami Weaver (dural) nebo přípojným rozhraním typu Remington 700 (ocel).

Vysoce odolné lůžko

Lůžka série CZ 600 se ve všech velikostech vyrábějí zodolného duralu nebo oceli při stejné garantované životnosti 20000 ran.

Extrémně odolná povrchová úprava

Povrch kovových dílů je ošetřen mimořádně odolnou antikorozivní technologií CZ.